Laden Evenementen

« Alle evenementen

Energiehubs: techniek is óók nog het probleem

9 april @ 14:00 - 17:00

We zijn geneigd te denken dat we er op technisch gebied wel zijn. Tijd om naar andere aspecten te kijken, zoals de juridische, financiële en sociale kant van energiehubs. Maar dat de technische kant óók nog een uitdaging is, zien we dagelijks op The Green Village. Verschillende energie-assets met elkaar laten samenwerken als één systeem, die assets aansturen en de data uitlezen: het verloopt nog niet vlekkeloos.

Op 9 april delen we wat partijen hebben geleerd tijdens het bouwen van een energiehub op The Green Village en er buiten en bij de dagelijkse aansturing van installaties. Je gaat naar huis met geniale fouten en voorbeelden van hoe partijen daar oplossingen voor hebben gevonden. Wat zijn de sleutelelementen om een project toch tot een goed einde te brengen als er van alles misgaat? En hoe zijn die lessen bruikbaar voor systeemintegratie en energiehubs?

Datum: Donderdag 9 april 2026
Tijd: 14:00 – 17:00 uur (inloop vanaf 13.30)
Locatie: Co-Creation Centre, The Green Village, TU Delft Campus
Bekijk hoe je The Green Village bereikt.

Programma

13:30-14:00 Inloop
14:00-14:15 Introductie The Green Village
14:15-14:30 In gesprek
14:30-15:00 Acapulco
In het Acapulco-project werken wetenschap en bedrijven samen aan slimme energie-installaties voor utiliteitsgebouwen. Met een paar slimme ingrepen kan de netaansluiting 10x kleiner.

Pauze

15:30-15:45 Hyer Power
Startup HyER Power testte hun systeem op The Green Village. Inmiddels werken ze aan verschillende pilotprojecten. Ze vertellen meer over de stap van test naar pilot.

15:45-16:00 Kersten Techniek
Kersten Techniek deelt hoe ze energienet Slim Strandnet technisch zijn aangevlogen.

16:00-17:00 Inspirerende voorbeelden
17:00 Borrel

Gegevens

Organisator

  • The Green Village

Locatie

  • The Green Village

Gegevens

Organisator

  • The Green Village

Locatie

  • The Green Village